Add To Cart
share
SICK WLL170A-V430 Overview
Analog Photoelectric fiber optic switch WLL170A-V430
SICK WLL170A-V430 Description
| Product features | |
| Sensing range min ... max (through-beam system): | 0 ... 550 mm |
| Measuring condition (one way system): | with tip adapters 0 ... 3200 mm |
| Sensing range min ... max (proximity system): | 0 ... 100 mm |
| Measuring condition (proximity system): | with fibre optic cable LL3-DH01 |
| Light source: | LED |
| Type of light: | visible red light |
| Technical data | |
| Design: | cuboid |
| Dimensions (W x H x D): | 9 x 38,5 x 60 mm |
| Supply voltage min ... max: | DC 10 ... 30 V |
| Switching output voltage: | Analogue output |
| Electrical connection: | connector, M8, 4-pin |
| Enclosure rating: | IP 50 |
| Ambient operation temperature, min ... max: | -25 C ... +55 C |
| Housing material: | ABS |
Contact Us
Hot Products